Kalendarium Archiwum Pliki do pobrania Linki


Pożar terrorystyczny w Izraelu 2016-11-29    

Ostro potępiamy ataki terrorystyczne w Izraelu, w następstwie których w ubiegłym tygodniu  doszło do licznych pożarów w całym kraju. Najpoważniejszy z nich wybuchł w Hajfie. Służby musiały ewakuować 50 tys. osób, wprowadzono też tam stan wyjątkowy. To największy pożar w tym kraju od 2010 roku.
Informacja ta ukazała się 26.11.2016 r. w niemieckim dzienniku Frankfurter Allgemeine Zeitung.

J.A.


Budowa stadionu żużlowego KS Orzeł Łódź 2016-11-24    

Ku zadowoleniu łodzian, w marcu br. została podpisana długo oczekiwana umowa na budowę stadionu żuzlowego Orła Łódź. Prace na budowie Centrum Spotrów Motorowych przy ul. 6 Sierpnia 71 trwają od kilku tygodni i dzięki sprzyjajacej pogodzie przebiegają zgodnie z planem. Obecnie prowadzone są prace fundanemtowe, a w lutym przyszłego roku zacznie  powstawać widownia. Według harmonogramu stadion będzie gotowy we wrzesniu przyszłego roku, natomiast wszystkie prace wokół stadionu zakończą się w styczniu  2018 roku.

J.A.


Nowy kwartalnik "Ratujmy Świat" 2016-09-15    

Uwaga! Nowy kwartalnik "Ratujmy Świat" znajduje się w plikach do pobrania.


Czy grozi nam powtórka dr. Mengele z Oświęcimia? 2016-06-10    

Według informacji naszych przyjaciół z Reichu, powołujacych sie na artykuły "Allgemeine Zeitung" nr. 536/2014 oraz  28-31 i 38, w Niemczech planowane są  badania nad różnymi lekami przewidzianymi do produkcji, na żywych organizmach ludzkich, co może wskazywać, że w ramach Unii Europejskiej problem ten będzie przeniesiony na pozostałe kraje członkowskie. Oby tak sie nie stało!

J.A.


Łódzki Lublinek jest również bazą dla lotnictwa Stanów Zjednoczonych 2016-06-03    

Według TVP, 1 czerwca 2016 r. na pasach startowych łódzkiego lotniska wylądował amerykanski tankowiec Stratotanker KC-135, z paliwem dla samolotów F-16 stacjonujących w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Pojawienie sie latajacej cysterny w Łodzi to nie lada gratka, szczególnie dla miłosników maszyn wojskowych.

J.A.


W hołdzie mjr. "Łupaszce" 2016-04-21    

W dniach 21 i 22 kwietnia w łódzkiej archikadedrze odbędą sie uroczystości pożegnania mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszka", dowódcy V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, zamordowanego przez UB 8 II 1951 r. strzałem w tył głowy, w więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie. Pod jego dowództwem walczyła  z komuną Danuta Siedzikówna ps. "Inka", również zamordowana przez bezpiekę.
W czwartek, 21 kwietnia o godz. 19.00 nastapi wprowadzenie szczątków mjr. "Łupaszki" do archikadery oraz odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. W piątek 22 kwietnia o godz. 10.00 bedzie można indywidualnie złozyć hołd Bohaterowi oraz wpisać się do księgi kondolencyjnej. O godz. 16.00 zostaną odprawione Nieszpory żałobne, a o 16.45 nastapi wyprowadzenie szczątków mjr. "Łupaszki".

J.A.


Loty z Łodzi do Paryża już od czerwca. 2016-04-01    

Łódzkie lotnisko ogłosiło uruchomienie nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego Łodzi z lotniskiem Paryż Charles de Gaulle. Obsługiwać je będą linie lotnicze Adria Airways. Loty z Łodzi do Paryża odbywac sie bedą trzy razy w tygodniu. 

Według nieoficjalnych informacji został już wybrany nowy Prezes Zarządu Portu Lotniczego na Lublinku.

J.A.


Nowy adres siedziby Zielonych RP. 2016-02-23    

Zarząd Krajowy Zielonych RP informuje, iż nastąpiła zmiana adresu siedziby oraz adresu korespondencyjnego Zielonych RP z dotychczasowego na:

ul.Próchnika 7 lok. 12U, 
90-408 Łódź. 

Numer telefonu oraz adres e-mail pozostają bez zmian.


Najnowocześniejszy w Europie Zakład Unieszkodliwiania Odpadów powstaje pod naszym patronatem. 2014-10-20    

Stowarzyszenie Zieloni RP objęło Patronatem Honorowym realizację i uruchomienie najnowocześniejszego w Europie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów.W dniu 15 października 2014 r. Stowarzyszenie Zieloni RP podpisało Porozumienie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Kielcach w sprawie objęcia Patronatem Honorowym inwestycji Spółki pn.: Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów dla Miasta Kielce i powiatu kieleckiego w Promniku k/Kielc. Inwestycja, jako Projekt Funduszu Spójności (Nr POIS.02.01.00-00-001/09), jest współfinansowana z środków UE Decyzją Komisji Europejskiej Nr CCI 013PL161PR018 z dnia 15 listopada 2013 r. Stowarzyszenie po raz pierwszy w historii swojej działalności na rzecz poszanowania jedności człowieka z otaczającą go przyrodą i środowiskiem oraz nadrzędności zasad ekologicznych przy definiowaniu ingerencji człowieka w środowisko naturalne – ekosystem, ma możliwość wskazać inwestycję z sektora gospodarki odpadami, jako wzór godny naśladowania. Rozwiązania technologiczne implementowane w tej inwestycji i uzyskiwane dzięki nim efekty dalece wyprzedzają standardy środowiskowe aktualnie obowiązujące oraz są przykładem technicznej osiągalności już dzisiaj europejskich norm i parametrów środowiskowych wskazywanych w dokumentach roboczych Komisji Europejskiej, jako perspektywiczne cele roku 2027. Inwestycja wykorzystuje nie tylko BAT z sektora „odpadowego”, ale łączy je z najnowszymi w świecie technikami dostępnymi w innych sektorach przemysłu, które transponuje do sektora gospodarki odpadami. Dzięki temu zakres technologiczny zakładu jest w pełni kompletny we wszystkich aspektach jego oddziaływania na ekosystem – począwszy od unieszkodliwiania odpadów z kogeneracją energii, poprzez inaktywację mikrobiologiczną emisji procesowych z redukcją lotnych związków organicznych i dioksyn, a skończywszy na pełnej automatyzacji zakładu zintegrowanej w systemie SCADA, która minimalizuje ekspozycję personelu obsługującego zakład na wpływ czynników zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Więcej informacji o inwestycji można uzyskać pod adresem http://www.zuo.pgo.kielce.pl/ lub poprzez kontakt na e-mail: jrp.pgo.kielce@gmail.com.
J.A.


Tylko konstruktywny protest. 2014-07-02    

Jerzy Arent - prezes Zielonych RP i biegły MOŚZNiL problem ten poruszył podczas wizytacji Bazy Marynarki Wojennej w Gdyni - Oksywiu na pokładzie okrętu wojennego - ścigacza okrętów podwodnych, w wywiadzie dla gazety "Styl życia". W 1990 roku Partia Zielonych RP nadal jest kierowana przez prezesa Jerzego Arenta. Problemy poruszane w Gdyni - Oksywiu w towarzystwie dział przeciwlotniczych są wciąż aktualne. Interwencje zgodne z literą prawa są realizowane na podstawie petycji poszkodowanych obywateli z całego kraju. Zieloni RP - organizacja o orientacji centrowej - realizuje zadania związane z ochroną środowiska na obszarze całej Polski. Drogi poszkodowanych prowadzą do Zielonych RP w Łodzi na ul. Zieloną 15. Mamy również za sobą 33 Międzynarodowe Konferencje Naukowe.
J.A.© Partia Zielonych Rzeczpospolitej Polskiej - 2017